Evde Stor Perde Temizliği

Günümüzde bir çok evde stor perde kullanılmaktadır. Peki evde stor perdenizi nasıl temizleyeceksiniz. Sizlere pratik olarak bir kaç öneri niteliğinde evde stor perde temizliğinden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle stor perdeler tozu klasik perdeye göre daha az çekmektedir. Kumaş olarak klasik perdelere göre daha az toz tutsa da uzun sürede stor perde kirlenmektedir.

Kullanışlı olduğu için tercih edilen stor ve zebra perdelerin kullanım alanı çok geniştir. Özellikle mutfaklarda sıklıkla kullanılmaktadır stor ve zebra perdeler. Stor perdelerin temizliği de bir o kadar zordur. Mutfakta pişirilen yemeklerin buharları havaya karışmaktadır. Haliyle de perdeler de bu buhardan nasibini almaktadır. Stor perde her gün gözümüzün önünde olduğu için kirlendiğini kısa zamanda anlayamayız. Peki ya temizliği? Stor perde nasıl temizlenir? Evde zebra perde nasıl temizlenir?

Evde Stor perdeyi nasıl temizleyebilirsiniz?

İlk olarak stor perde evde yıkamaya uygun mu değil mi? Uygun ise yıkama için yeriniz var mı yok mu? Bunlara cevap vermelisiniz. Bu noktada stor perdenin evde yıkamaya uygun olup olmadığını stor perdenin özelliklerini söyleyerek firmamıza (İstanbul Stor Perde Yıkama® ) telefonla sorabilirsiniz.

Temizlik için öncelikle storun üzerindeki tozu almalısınız. Bunun için elektrikli süpürgeden yardım alabilirsiniz. Fırçalı ucu takarsanız tozu alması daha kolay olacaktır. Hatta fırçasız mümkün olduğu kadar kullanmayın.Tozu alınan stor perdeyi artık yıkamaya geçebilirsiniz.

Evde Stor Perde Yıkama! İşlemi

Storu yıkamak için merdiven ile tavandaki montaj aparatından çıkarmalısınız. Bunun için tornavida yardımıyla aparatın uzun kısmını biraz bastırın. Stor boşa çıkacağından sıkı tutmalısınız, aynı işlemi diğer aparatlar için de tekrarlayın. Merdiveni birisi tutarsa devrilme riskine karşı önlem almış olursunuz. Storu çıkarmak için storu yerinden nasıl çıkaracağınızı şu makalemizden ayrıntılı inceleyebilirsiniz: Stor perde yıkamak için yerinden nasıl çıkarılır?

Evde Stor Perde Yıkama Önerileri

Öncelikle şunu belirtelim stor perdeler hassas perde olduğu için evde yıkama stora zarar verebilir. Bunun bilinciyle risk almalısınız veya uzman bir stor perde yıkamacı ile iletişime geçmelisiniz. Düz bir zemine perdeyi rulosundan dikkatlice açın ve zemine serin. Yumuşak uçlu fırça ya da bezle fırçalayın. Deterjan olarak en hafif deterjanı kullanabilirsiniz. Ancak kumaşa zarar verebileceğini unutmayın. Bu konuda firmamız mesuliyet kabul etmemektedir.

Yıkama sonrası stor perdeyi bol suyla deterjan bırakmadan dikkatlice durulayın. Deterjan kalıntısı storun hem daha çabuk kirlenmesini hem de hasar görmesine ve yıpranmasına neden olmaktadır. Firmamız evde yapılan stor perde yıkama işleminden sorumluluk kabul etmemektedir.

Sizlere stor perdenin evde nasıl yıkanacağından ve önerilerimizden bahsetmeye çalıştık. Bir çok kişi bu zahmete girmek istemez ve storu yıkamak için evinde ortam olmayabilir. Bu durumda İstanbul genelindeki tüm müşterilerimize profesyonel olarak stor perde yıkama hizmeti verdiğimizi bilmenizi isteriz. Bir telefonla bize ulaşarak storlarınızı profesyonel olarak yıkanmasını sağlayabilirsiniz. Ücretsiz servisimiz ile storları yerinden çıkarıp, yıkanmış ve tertemiz bir şekilde yerine monte ediyoruz.

Yazar: 

2012 yılından beri İstanbul'da sadece perde yıkama hizmeti vermekteyiz. Sektörde bir çok alanda öncü olarak katkı sağladık. Perde yıkama hizmeti ile birlikte perde tadilatı hizmeti ile perdenin temizliğinden bakımına kadar her alanda hizmetimiz vardır.