Evde Stor Perde Temizliği

Stor Perde Yıkama Blog Sayfası

Günümüzde bir çok evde stor perde kullanılmaktadır. Peki evde stor perdenizi nasıl temizleyeceksiniz. Sizlere pratik olarak bir kaç öneri niteliğinde evde stor perde temizliğinden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle stor perdeler tozu klasik perdeye göre daha az çekmektedir. Kumaş olarak klasik perdelere göre daha az toz tutsa da uzun sürede stor perde kirlenmektedir.

Kullanışlı olduğu için tercih edilen stor ve zebra perdelerin kullanım alanı çok geniştir. Özellikle mutfaklarda sıklıkla kullanılmaktadır stor ve zebra perdeler. Stor perdelerin temizliği de bir o kadar zordur. Mutfakta pişirilen yemeklerin buharları havaya karışmaktadır. Haliyle de perdeler de bu buhardan nasibini almaktadır. Stor perde her gün gözümüzün önünde olduğu için kirlendiğini kısa zamanda anlayamayız. Peki ya temizliği? Stor perde nasıl temizlenir? Evde zebra perde nasıl temizlenir?

Evde Stor perdeyi nasıl temizleyebilirsiniz?

İlk olarak stor perde evde yıkamaya uygun mu değil mi? Uygun ise yıkama için yeriniz var mı yok mu? Bunlara cevap vermelisiniz. Bu noktada stor perdenin evde yıkamaya uygun olup olmadığını firmamıza (İstanbul Stor Perde Yıkama® ) telefonla sorabilirsiniz.

Temizlik için öncelikle storun üzerindeki tozu almalısınız. Bunun için elektrikli süpürgeden yardım alabilirsiniz. Fırçalı ucu takarsanız tozu alması daha kolay olacaktır. Tozu alınan stor perdeyi artık yıkamaya geçebilirsiniz.

Evde Stor Perde Yıkama Önerileri

Öncelikle şunu belirtelim stor perdeler hassas perde olduğu için evde yıkama stora zarar verebilir. Bunun bilinciyle risk almalısınız veya uzman bir yıkamacı ile iletişime geçmelisiniz. Düz bir zemine perdeyi rulosundan dikkatlice açın ve zemine serin. Yumuşak uçlu fırça ya da bezle fırçalayın. Deterjan olarak en hafif deterjanı kullanabilirsiniz. Ancak kumaşa zarar verebileceğini unutmayın.

Yıkama sonrası stor perdeyi bolca suyla durulayın. Deterjan bırakmadan dikkatlice durulayın. Deterjan kalıntısı storun hem daha çabuk kirlenmesini hem de hasar görmesine neden olmaktadır. Firmamız evde yapılan stor perde yıkama işleminden sorumluluk kabul etmemektedir.