Stor Perde Yıkama Fiyat Hesaplama

Stor perdelerin yıkama fiyatları nasıl hesaplanır? Stor perdenizi yıkatmaya karar verdiniz ama ne kadar ücret ödeyeceğinizi bilmiyorsunuz. Bu yazımızda stor perde yıkama fiyat hesaplama nasıl yapılır 3 başlık altında anlatmaya çalışacağız.

1- Stor Perdenin m2’sini ölçmek

Öncelikle stor perdenin toplam m2’sini öğrenmeniz gerekir. Bunun için stor perdenizi komple aşağıya kadar açın. Sonra metre yardımıyla yüksekliğini ve enini ölçün. Örneğin genişliği 120 cm yüksekliği de 200 cm ölçtüğümüzü varsayalım. Daha sonra eni ile yüksekliği çarpıyoruz: 120×200=24000 cm2 işlem sonu çıkar bunu da m2’ye çevirirsek 2,4 m2 olduğunu görürüz. Böylece perdemizin alanını m2 cinsinden ölçmüş olduk. Şimdi de yıkama ücreti ne kadar tutacak ona bakalım:

2- Stor perdenin yıkama ücretini öğrenin.

2. adım olarak stor perde yıkama firmanızdan stor perdenin yıkama ücretini öğrenmeniz olacaktır. Yine örnek olarak 10TL/m2 olduğunu ele alalım.

Stor perde yıkama fiyat hesaplama: perdenin toplam alanı ile m2 yıkama ücretini çarpıyoruz:
2,4m2 x 15 TL = 36 TL sonucu ortaya çıkmaktadır.

3- Sipariş Verme

Stor perdenin yıkama ücretini öğrendiğinize göre son olarak sipariş verme aşaması kalıyor. Uygun ve kaliteli bir hizmet verdiğini düşündüğünüz perde yıkama firmasına ulaşarak sipariş verebilir mis gibi perdelerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu sayfada stor perde yıkama metrekare hesaplama nasıl yapılır anlatmaya çalıştık. Firmamızdan stor perde yıkama hizmeti için ücretsiz teklif alabilirsiniz: