Stor Perde Yıkamak İçin Nasıl Çıkarılır?

Stor perdeyi çıkarmak bazen içinden çıkılmaz hal alabilir. Stor perdeyi pratik bir şekilde hiç zahmete girmeden nasıl çıkaracağınızı anlatmaya çalışacağız.

Stor Perdeyi Mekanizmasından Çıkarmak

Piyasada onlarca çeşit stor perde vardır. Bu makalemizde en sık kullanılan klasik stor perdeyi çıkarma yönteminden bahsedeceğiz. Öncelikle stor perdeyi ne için sökeceğiniz önemlidir. Yıkamak için çıkaracaksanız komple mekanizma ile birlikte sökmeniz gerekirken storu başka amaç için çıkaracaksanız cırt cırt yapışkanından çıkarabilirsiniz.

Öncelikle stor perdeyi yukarı doğru zinciri vasıtasıyla kaldırın. Komple kaldırdıktan sonra stor perdeyi montaj aparatını bir tornavida ile yukarıya ittirin. Montaj aparatından kurtulan stor aşağı düşecektir. Düşmemesi için storu sıkı tutmanız gerekir. Böylece storu mekanizması ile birlikte çıkarmış olursunuz.

Bir diğer stor çıkarma yöntemi de storu cırt cırt yapışkanından sökmektir. Bazı storlar tamir için, bazı storlar yıkanması için cırt cırt yapışkanından çıkarmak yeterli olabilir. Bu durumda mekanizmaya yapışık halde olan cırt cırtı yavaşça yerinden çıkarın. Stor olduğu gibi aşağıya inecektir.

Storu çıkarma işlemlerini yaparken dikkat etmelisiniz, çünkü stor tamiri gerektiren bir durum meydana gelebilir ki bunu hiç kimse istemez.

Görüldüğü gibi stor perdeyi yıkamak için çıkarma işlemi özellikle bilmeyenler için oldukça zahmetli bir iştir. İstanbul Stor Perde Yıkama ® firması olarak bizler stor yıkama hizmetimizde storları sizin yerinize bizler çıkararak sizi bu meşakkatli işten kurtarıyoruz. Tek yapmanız gereken bize ulaşmak. İstanbul’un neresinde olursanız olun bize bir telefonla ulaşabilirsiniz.