Stor Perde Yıkama Teknikleri

Bir çok firma maalesef stor perdeleri nasıl yıkadığından ve yıkama tekniklerinden bahsetmez. Ancak firmamız tamamen şeffaf bir yapıda çalışmalarını sürdürdüğü için hizmetlerini bire bir müşterilerimize yansıtarak soru işaretlerini ortadan kaldırmaktadır. Sizlere bu sayfada stor perde yıkama teknikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Stor Perdelerin Yıkama Teknikleri

Stor perdeler yaşadığınız alanların dekor örtüsü estetik görüntüsüdür.   Oturup düşünüldüğünde ne çok işe yaradığını tek tek fark etmek hiç de zor olmaz. Hem içerinin dışarıya görünmesini, hem de güneş ışınlarının içeriye direkt gelmesini engeller. Ayrıca tozun ve böcek kelebek gibi uçan hayvanların girmesini engellemektedir. Bunlardan en önemlisi de çok güzel bir dekor ürünü olmasıdır. Ancak bu kadar işlevsel bir ürün olmasına rağmen çoğu bayanlar temizliği konusunda tereddütte kapılıp, bir türlü stor perde kullanmaya cesaret edemiyorlar. Ev hanımlarının en çok merak ettiği konuların başında stor perde temizleme teknikleri geliyor. Daha alıp kullanmadan ve estetik görünümünü doya doya yaşamadan kirlendikleri zaman nasıl temizleyeceklerini merak ediyorlar. Çünkü kirlendiklerinde temizlemek için ne kadar emek sarf ettiklerini üstüne birde ütüleme asma gibi işlemlerin bir hayli zamanını aldığını çok iyi biliyorlar.

stor perde yıkama teknikleri

Stor Perde Temizliği İçin Sihirli Cevaplar

% 100 polyester iplikten üretilen stor perdelerin fantezi ürünleri ise keten ve pamuk karışımından üretilmektedir. Fakat bu kumaşların içeriğinden daha da önemlisi kumaşın üzerindeki Apre kaplamalarıdır. Çift taraflı kaplanan apre kaplamalar, kumaşın hava ile temasını keser ve stor perdelerin üretilmesi için gereken plastik ve sert kıvama gelmesini sağlamaktadır. Özel teknik olan bu uygulama sayesinde stor perdeleri dayanıklı ve kullanışlı hale gelmektedir. Üzerindeki apre kaplamaları kalitesine ve kullanıldığı alanın koşularına göre en az 3 en fazla da 5 yılda bir temizlenmesi gerekir.

Stor Perde Yıkama Yöntemleri

Stor perdelerinizi evinizde kendiniz temizlemek istiyorsanız öncelikle beyaz renkli temiz sabun ya da şampuan ile bir adet süngeri elinizde hazır bulundurun. Daha sonra da stor perdenizi yukarıya doğru toplayarak, yan montaj ayaklarını ve borusunu çıkartarak, perdenizi borusundan sökün. Perdenizin genişliğine göre bir alana kırışmayacak şekilde serin. Perdenizde azda olsa kıvrım ya da kırışıklık apre kaplamalarını katlar ve bir daha düzelmez. Buda perdeye kalıcı kırışıklık bırakır. Perdenizi silmek için hazırladığınız süngeri önce ılık suya batırın daha sonra da sabun ya da şampuan dökerek suya tekrar batırın ve nemli kalacak şekilde suyunu sıkın. Fazla bastırmadan perdenizin hafifçe silin.  Özellikle kenar kısımlarını silerken çok dikkat edin.  Perdeye çak fazla güç uygulamayın.  Perdenizi her iki tarafını da, sildikten sonra kuru yumuşak beyaz bez ya da havlu ile kurulayarak, perdenizi monte edin ve aşağı indirin. Perdeyi yerine hemen asarsanız hem çabuk kuruyacak, hem de kırışmayacaktır.

stor perde yıkama işlemleri

Yazar: 

2012 yılından beri İstanbul'da sadece perde yıkama hizmeti vermekteyiz. Sektörde bir çok alanda öncü olarak katkı sağladık. Perde yıkama hizmeti ile birlikte perde tadilatı hizmeti ile perdenin temizliğinden bakımına kadar her alanda hizmetimiz vardır.

Bir cevap yazın