Stor Perde Yıkama Evde Nasıl Yapılır

Stor perde yıkama sistemli çalışmayı gerektiren bir yıkama işlemidir. Günümüz teknolojisi ve ev tekstil ürünleri araştırmasında stor perde ev hanımlarının ve işyeri sahiplerinin perde konusunda sorunlarına kolay çözümler sunması açısından büyük önem taşımaktadır. Evlerdeki veya iş yerlerindeki stor perdeler-zebra perdeler zamanla kullanımana ve çevre şartlarına göre düzenli olarak yıkanması ve temizlenmesi gerekmektedir.

stor perde yıkama öncesi ve sonrası

Yıkarken Dikkat Edilecek Hususlar

Stor perdeler ve zebra perdeler mekanizmalı perdeler olduğundan dolayı perde aparatlarının zarar görmemesi gerektiğinden bu perdelerin işin uzmanı servisler tarafından yıkanması ve temizlenmesi daha uygun olacaktır. Biz sizin adınıza stor perde yıkama servisi olarak stor perde yıkama ve zebra perde yıkama işlemini memnuniyetle yerine getirmekteyiz.

Evde Stor Perde Temizliği

Dikkat edilecek bir diğer husus da perdenin kumaşıdır. Yanlış yıkama işleminde kumaşın yırtılması, dikkat edilmeyen temizlik ile perdenin kullanılmaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Kumaş çeşidi olarak bir çok kumaş kullanılan storların bazıları da özel kumaşlar kullanılır güneş ışığından korunması için. Bunun bilinciyle storların yıkanması ve temizlenmesi gerekir.

stor yıkarken dikkat edilecek husus

Stor Perde Yıkama Teknikleri

Bir kaç çeşit yıkama tekniği mevcuttur. Klasik düz bir zeminde yıkama, yarı otomatik makine ile yıkama ve tam otomatik makinelerde yıkama şeklinde ayırabiliriz. Bunlardan en temiz ve sorunsuz yıkama şekli düz zeminde yıkama işlemidir. Hassas fırçalar yardımıyla titiz bir şekilde yıkanabilen storlar sorunsuz bir şekilde temizliği yapılmış olur. Yarı otomatik makinede stor makineye yerleştirilir su ve fırça yardımıyla stor yıkanır. Tam otomatik makinede ise stor makineye yerleştirilir ve makine yıkama durulama işlemini yapar. Makine ile hızlı yıkama yapılabilirken stor makinede zarar görebilir ve dikkatli kullanılması gerekir.

Profesyonel bir firma stor perde yıkama firması bir storun nasıl yıkanması gerektiğini storun cinsine göre karar vermektedir. Kimi stor rahatlıkla makinede yıkanırken kimi stor da hassas kumaşlarından dolayı elde yıkama işlemi tercih edilmelidir. Firmamız İstanbul Stor Perde Yıkama, yılların verdiği tecrübe ile her çeşit stor, zebra , tül perde gibi hassas perdeleri dahi garantimiz altında yıkamaktadır. Size sadece hijyenin huzurrunu yaşamak düşmektedir.

 stor yıkama teknikleri

Yazar: 

2012 yılından beri İstanbul'da sadece perde yıkama hizmeti vermekteyiz. Sektörde bir çok alanda öncü olarak katkı sağladık. Perde yıkama hizmeti ile birlikte perde tadilatı hizmeti ile perdenin temizliğinden bakımına kadar her alanda hizmetimiz vardır.