Stor Perde Ne Zaman Yıkanır?

Yılda 1 kere stor perdenizi yıkatmanız iyi olacaktır. Ancak stor perdenin bulunduğu ortam bu süreyi artırabilir de azaltabilir de. Öreğin mutfakta kullanılan stor perdeyi en az 6 ayda bir yıkatmanız yerinde olacaktır.

Stor Perde Ne zaman Yıkanır?

Salonda kullanılan bir perde yılda bir kere yıkanması yeterlidir. Ofis ortamında kullanılan bir perde yine yılda bir kere yıkanması yeterli olacaktır. Evlerde kullanılan stor perdelerde yılda 1 kere yıkanması yeterli olacaktır. Yukarıda dediğimiz gibi mutfak, otellerin giriş bölümleri, rezidansların giriş bölümleri gibi daha açık ve daha fazla hava akımının olduğu yerlerde kullanılan stor perdeler daha kısa sürede kirlenecektir. Bunların yılda iki kere yıkanması yeterli olacaktır.

Stor Perdenin Kullanım Alanı Zamanı Belirler.

Stor perdenizi veya bu tür rulo haldeki perdelerin yıkanma zamanını kullanıldığı ortam belirler. Yukarıdaki açıklamamıza istinaden kullandığınız ortamda hava akımı fazlaysa özellikle otel-rezidans, iş hanı girişi gibi, daha sık yıkamanız gerekir. Böylelikle hem perdenizin ömrü uzarken hem de konuklarınıza daha temiz daha ferah bir ortamda karşılamış olursunuz.

Yazar: 

2012 yılından beri İstanbul'da sadece perde yıkama hizmeti vermekteyiz. Sektörde bir çok alanda öncü olarak katkı sağladık. Perde yıkama hizmeti ile birlikte perde tadilatı hizmeti ile perdenin temizliğinden bakımına kadar her alanda hizmetimiz vardır.