Stor Perde Temizleme

stor perde temizleme

Stor perde temizleme hizmetimiz İstanbul’un tüm ilçelerine mevcuttur. İstanbul’un tüm ilçelerine ücretsiz servisimiz vardır. Stor temizliği büyük titizlik isteyen temizlik işlerinden birisidir.

İstanbul’da Stor Perde Temizleme

Günümüzde bir çok halı yıkama, koltuk yıkama hatta oto yıkamacılar stor perde yıkama hizmeti vermektedir. Ancak storların kumaşı hassas olduğu için bu konuya dikkat edilmemektedir. Şöyle ki; stor perdenin kumaşı kolalı apre kaplıdır ve normal deterjanlar kumaşa zarar verir. Dolayısıyla stor kumaşına uygun şekilde deterjan kullanılmalıdır. Maalesef bir çok stor perde yıkama firması bile bu konuya dikkat etmeden stor yıkama işine girmiştir.

Storlar Perde Nasıl Temizlenir?

Stor perde temizlemeye geçmeden önce bir karar vermelisiniz, storu evde mi yıkayacaksınız? Yoksa iyi bir firma çağırıp ona mı yıkatacaksınız? Bu soruya iyi düşünerek cevap vermeniz çok yerinde olacaktır. Stor perde nasıl temizlenir adlı makalemizi de okumanızı öneririz. Bu noktadan sonra artık storların temizlenme şekillerine geçebiliriz.

Öncelikle storu mekanizmasından sökmelisiniz. Bu noktada dikkatli davranmalı, stora zarar vermeden yerinden sökmelisiniz. Storu tutan genelde iki veya üç tane tırnak vardır. Tornavida ile bu tırnak hafif kaldırılarak stor kolayca yerinden çıkarılır. Sökmeden önce rulo yapmayı unutmayın ki sökerken daha rahat olsun.

Sökme işleminden sonra storu yıkayacağınız yere götürün geniş bir temiz olan yere storu açın. bu noktadan sonra dikkatli olun ki stor zarar görmesin. Yumuşak uçlu fırça kullanılmalı ve en önemlisi de stor kumaşına zarar vermeyen deterjan tercih etmelisiniz. Bunun için dışarıdan temin edebilirsiniz.

Storu önce suyla ıslatmak kirlerin yumuşaması konusunda etkili olabilir. Daha sonra yıkama işlemine geçerek storu temizlemeye başlayabilirsiniz. Temizleme işleminden sonra storu kuruması için bir askıya asmalısınız. Storu hareket ettirirken kırışmamasına dikkat edin ki iz kalmasın. Kuruma işleminden sonra artık storu yerine asabilirsiniz. Yine sökerken yaptığınız işlemlerin tersini bu işlem için uygulamanız halinde storu yerine asmış olacaksınız.

Stor perde montajı

Dikkat edilecek hususlar:

  • Kumaşın kırışmamasını sağlayın,
  • Stora uygun deterjan kullanın,
  • Genelde en sık karşılaşılan sorun sökme aşamasında olur bu aşamada dikkatli olun.
  • Geniş ve temiz bir zemin tercih edin.

Bu hususlara dikkat ettiğinizde storu iyi bir şekilde temizleme şansınız var. Ancak yine de dikkatli olmalı kumaşa zarar vermeden bu işlemi yapmalısınız. Tüm bu zahmetli işler ile uğraşmak istemiyorsanız firmamız hizmetinizdedir. Yerinde sökerek temiz bir şekilde yerine taıyoruz.

Montajı yapılmış stor