Stor Perdem Yırtıldı Ne yapmalıyım

Stor perdeler kullanım esnasında yırtılabilir. Özellikle pencere açılıp kapatırken pencerenin köşesi storu veya zebra perdeyi yırtabilir. Elimizdeki keskin bir şey perdeye temas ederek perdeyi yırtabilir. Zamanla güneşten dolayı hasar gören perde küçük bir zorlamada yırtılabilir.

Stor Perdem Bozuldu Ne yapacağım?

Bu soruyu bazı ev hanımı sormuştur. Bu aşamada en mantıklı ne yapılabilir onu düşünmelisiniz. Yırtık tamir olacak gibiyse tamir edilir. Değilse hiç uğraşmadan yeni bir stor perde almak en faydalı olacaktır. Stor perdeyi nasıl tamir edeceksiniz ?

Zebra perdelerin tamiri daha kolaydır. Yırtık kısım düzgün bir şekilde kesilip alınır kalan kısım birleştirilerek stor perde kullanıma hazır hale getirilir. Klasik stor perdede ise açık renkli stor perdede yırtık veya tamir olması gereken yer mutlaka uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Açık renkli stor perdede tamir yeri belli olacağından dolayı evde yapacağınız işlemler stor perdenin daha da bozulmasına neden olacaktır.

Rengi biraz daha koyu olan stor perdelerde yırtık tamir için stor perde kasadan sökülerek düz bir zemine indirilir. Yırtık yerin altına metal veya düz porselen veya düz bir tepsi konulur. Yırtık yer hızlı yapıştırıcı vasıtası ile dikkatli bir şekilde ek birleştirilerek yapıştırıcı ile yapıştırılır. Çok ince olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra alt zemine yapışacağından dolayı buz yardımı ile yapışkan yeri dikkatlice çıkarın.

Stor perde tamiri titiz bir işlem gerektiren, stresli bir iştir. Tamir edeyim derken daha da bozulabilir ve kullanılmaz hale gelebilir. Bu duruma düşmemek için profesyonel destek almanız en doğru şey olacaktır.

Stor Perde Yıkama Firmamız yıkama hizmetinin yanında stor perde tamiri, tadilatı da yapmaktadır. Ücretsiz fiyat teklifi alabilir, bu zorlu ve zahmetli süreçten kurtulabilirsiniz:

Yazar: 

2012 yılından beri İstanbul'da sadece perde yıkama hizmeti vermekteyiz. Sektörde bir çok alanda öncü olarak katkı sağladık. Perde yıkama hizmeti ile birlikte perde tadilatı hizmeti ile perdenin temizliğinden bakımına kadar her alanda hizmetimiz vardır.