Stor Perde Seçerken Neleri Dikkat Etmeliyiz?

Stor perde alırken dikkat edilecek hususlar

Stor perdeler evleri şenlendiren, şık görünüm sağlayan perde çeşitleridir. Stor perde alırken genelde fiyatını önemser temizliğini, kullanılan kumaşın kalitesini ikinci planda tutarız. Sizlere bu makalemizde “Stor perde seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar” konusunu ele alacağaız.

Stor perde seçerken dikkat edilecek hususlar

Öncelikle stor perdeyi monte edeceğiniz odayı incelemelisiniz. Renk, odanın genişliği, kullanılan mobilyalar, odanın rengi vs. Stor perdeyi odaya uyduracağınız için bunlar önemlidir. Evdeki diğer eşyaları değiştirme imkanı olmadığı için stor perdeyi odaya uydurmalısınız. Bununla birlikte takılacak pencere veya kapının ebatını da stor perde almadan önce mutlaka ölçmelisiniz.

Stor perde alırken dikkat edilecek hususlar

Kumaşın cinsi ve Kalitesi

Renk, ebat belirledikten sonra stor perde satan mağazalarda birebir görerek seçimi yapmalısınız. Burada dikkat edeceğiniz en önemli husus kumaşın kalitesi. Maalesef o kadar çok zayıf kalitede kumaş kullanılıyor ki daha 1. yıkamada bozulan stor perdeler mevcut. Stor perdenin en az 10 yıkamada hiç bir problem çıkmaması gerekir. Ki bu da en az 5 yıl sorunsuz bir şekilde kullanmanız demektir. Bu süreyi uzatmak da stor perdenin kalitesine bağlıdır.

Stor Perdenin Cinsi

Piyasada bir çok stor çeşidi mevcuttur. Klasik rulo düz kumaş stor perde, zebra perde, katlamalı stor perde vs. Bu daha çok odaya ve zevke bağlıdır. Seçerken bu hususu da dikkate almanız önem taşımaktadır. Kullanım kolaylığı için klasik tip ve yeni çıkan desenli stor perdeleri öneririz.

Zebra perde

Kolay montaj

Bir diğer önerimiz de kolay montaj, perdeyi alırken mutlaka montajı hakkında bilgi edinin. Eğer evdeki mevcut kornejinize monte edemeyecekseniz mecburen matkap kullanmanız gerekecek ve bir çok evde matkap ya yoktur olsa bile darbesi zayıf olduğu için tavanda bir sürü delik açmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun sonunda da montaj için servis çağırabilirsiniz. Bu duruma düşmemek için mutlaka montajını nasıl yapacağınızı, ücretsiz montaj hizmeti olup olmadığını veya montaj için önereceği kişi ya da firma var mı mutlaka öğrenmelisiniz.

Stor perdeler kullanım açısından oldukça kolay olsalar dahi onları seçerken de pek çok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Stor perdeler evlerde adeta damga niteliğinde bir yere sahiptirler, kadınların hem göz zevkine hem de kullanma kolaylığına hitap ederler. Perde tekstilinde gelinen en son noktadır stor perdeler.

Stor perde yıkama hizmeti veren firmamız kaliteli kumaş ve kolay montajı yapılan perdeleri önermektedir:
https://www.istanbulstorperdeyikama.com/

Yazar: 

2012 yılından beri İstanbul'da sadece perde yıkama hizmeti vermekteyiz. Sektörde bir çok alanda öncü olarak katkı sağladık. Perde yıkama hizmeti ile birlikte perde tadilatı hizmeti ile perdenin temizliğinden bakımına kadar her alanda hizmetimiz vardır.

Bir yanıt yazın