Evde Stor Perde Temizlenir mi?

Bu yazımızda “evde stor perde temizlenir mi” sorusuna cevap vermeye çalışacağız. “Stor perde yıkama” kelimesini google’da aradığımızda karşımıza evde stor perde temizleme başlığı altında sonuçlar çıkmaktadır. Bu başlıklara tıkladığımızda kimi sprey ile temizlendiğini kimi de yerinden söküp yıkamanız gerektiğini yazmaktadır. Açıkçası bu konuda uzman bir firma olarak açıkça söyleyebiliriz ki bunların çoğunluğu tıklanmayı artırmak için yazılmış yazılardır.

evde stor perde temizleme

Evde Stor Perde Temizlenir mi?

Evde yapabileceğiniz temizlik önerileri için şu makalemize bakabilirsiniz: Evde stor perde temizliği. Öncelikle şunu bilmemizde fayda var. Stor perde yıkama işlemi çok teferruatlı bir iştir. Eğer aşağıdaki saydığımız unsurlar yok ise hiç başına geçmemenizi öneririz. Zira stor perdenize zarar verebilirsiniz:

  • Geniş bir yıkama yeri: en önemli unsurdur. Stor perdenizi yere serdiğinizde rahatlıkla sığabilecek genişlikte balkon olur, teras olur, çatı olur, yeriniz olması.
  • Biraz el becerinizin olması: stor perdeyi hasarsız bir şekilde yerinden sökmelisiniz, genelde karşımıza sıklıkla çıkan bu olayda stor perde hasar görmekte ve tadilat gerekmektedir. Storun kumaşını katlamadan, yırtmadan sökmek çok önemlidir. Storu mekanizmasından nasıl çıkaracağınızı şu makalemize bakabilirsiniz: https://www.istanbulstorperdeyikama.com/stor-perde-yikamak-icin-nasil-cikarilir/

Stor perde temizleme Spreyi!

Adı her ne kadar “stor perde temizleme spreyi” olsa da gerçek anlamda stor perdeyi temizlemez. Size şunu sorsak bunun cevabını siz de verebilirsiniz aslında; tozlu, kirli bir stor perdenin üzerine sprey sıksanız ne kadar temizler? Temizlemekten ziyade çamur gibi kiri meydana çıkarmaktadır. Ancak stor perde yeni ise, tozlu kirli değil ise, üzerine damlayan bir kiri spreyle bir noktaya kadar temizleyebilir. Bunları sektörde bir uzman görüşü olarak değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Evde Stor Perde Temizliği İçin Uzman Önerisi:

Yukarıdaki uyarılarımıza istinaden evde stor perdenizi temizlemek isterseniz, stor perdenizi dikkatli bir şekilde yerinden sökün: Stor perde yıkamak için nasıl çıkarılır. Bu yazımızda nasıl sökeceğinizi ayrıntılı olarak yazmaya çalıştık. Yıkamak için geniş bir yerinizin olduğunu varsayarak söktüğünüz stor perdeyi geniş zemine dikkatlice sermelisiniz. Yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla stor perdenin iki yüzünü de fırçalayarak yıkayınız. Yıkama işleminden sonra dikkatlice storu yerden kaldırın ve yine kırıştırmadan, kumaşı kırmadan kuruması için asmalısınız. Evde stor perde yıkama işleminde firmamız sorumluluk kabul etmemektedir. Bu sayfadaki yazdıklarımız öneri niteliğinde olup kesin sonuç vermeyebilir.

Firmamızdan ücretsiz fiyat teklifi alıp bu stresli sürece girmeden stor perdelerinizi yıkatabilirsiniz: İletişim sayfadından bize ulaşabilirsiniz.

Yazar: 

2012 yılından beri İstanbul'da sadece perde yıkama hizmeti vermekteyiz. Sektörde bir çok alanda öncü olarak katkı sağladık. Perde yıkama hizmeti ile birlikte perde tadilatı hizmeti ile perdenin temizliğinden bakımına kadar her alanda hizmetimiz vardır.