Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Stor perde montajı kolay gibi görünse de bazen sinir bozucu boyuta dönüşebilmektedir. Özellikle tavana metal ayak aparatını monte ederken sık sık problem çıkmaktadır. Bu makalemizde stor perdelerin montajını pratik bir şekilde nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. Firmamız stor perde yıkama hizmetinden başka stor perde montaj hizmeti de vermektedir. Eğer stor perdenizin profesyonel eller tarafından montajının yapılmasını istiyorsanız bize ulaşmanız yeterlidir.

Stor Perde Montajı

Stor perdenin montajı öncesi bir takım aletlere ihtiyacınız var. Genelde pratik olsun diye kornişe monte edilse de firma olarak bizler direkt tavana monte edilmesini öneriyoruz. Bunun için darbeli bir matkap, çekiç, tornavida ve dübel-vida olması yeterlidir. Ölçü almak için metre de kullanabilirsiniz.

Öncelikle stor perdeyi asacağınız pencereyi storun uzunluğunu göz önünde bulundurarak metre yardımıyla ortalayın. Daha sonra metal montaj ayaklarını tavanda işaretleyerek matkap ile işaretli yerleri delin. Storun uzunluğuna göre 2, 3 veya 4 aparat için delik açın. Delme işleminden sonra dübelleri deliğe çekiç yardımıyla çakarak sıkılaşmasını sağlayın. Yukarıdaki resimde görülen metal montaj aparatlarını dübellere vidalarla tornavida yardımıyla montajını yapın.

Metal montaj ayaklarını tavana tutturduktan sonra işin büyük kısmı bitmiş demektir. Stor perdeyi bu ayaklara hafif bastırarak montajı bitirmiş olursunuz. Montaj sırasında storu pencereye ortalamayı unutmayın. Bu işlem sonrasında artık stor perdenizi güle güle kullanabilirsiniz.

Yazar: 

2012 yılından beri İstanbul'da sadece perde yıkama hizmeti vermekteyiz. Sektörde bir çok alanda öncü olarak katkı sağladık. Perde yıkama hizmeti ile birlikte perde tadilatı hizmeti ile perdenin temizliğinden bakımına kadar her alanda hizmetimiz vardır.