İp Perde Yıkama

ip perde yıkama

İp perdeler görünüş olarak çok hoş perdelerdir. Kullanıldığı ortama ayrı bir hava katmaktadır. Bu sayfada ip perde nasıl temizlenir, ip perde yıkama nasıl yapılır bu sorulara cevap vermeye çalışacağız. Firmamız tüm perde çeşitlerinde olduğu gibi ip perdelerinizi de kusursuz bir şekilde yıkamaktadır. Ücretsiz teklif almak için bize ulaşabilirsiniz:

İp Perdeler Nasıl Yıkanır?

ip perde yıkama resmi
İp Perde Yıkama

Öncelikle İp Perdeyi mekanizmadan zarar vermeden sökmeniz gerekiyor. Sökmeden önce ip perdenin alt kısımlarını parça parça bağlamanız çok yararlı olacaktır. Böylece yıkama esnasında ipler birbirine karışmaz. Daha sonra merdiven ile ip perdeyi rahatlıkla mekanizmasından sökebilirsiniz.

İp Perdeleri Nasıl Yıkıyoruz?

İp perdelerinizi personelimiz yerinden sökerek yıkama merkezimize getirir. Burada ön kontrolden geçirilerek bir kaç yerinden bağlanır. Daha sonra özel yıkama torbalarına konulur ve sanayi tip makinemizde yıkamaya geçilir. Yıkama esnasında natürel şampuan kullanılır ve perdenin ipliğine göre yıkama şekli seçilir. Yıkama sonrası kurutma odamızda kurutularak paketlenir ve adresinizde yerlerine asılır. Firmamızda ip perdelerin yıkanması garantimiz altında yapılmaktadır.

İp Perde Yıkama Tavsiyelerimiz:

  1. İp perdelerinizi mutlaka sökmeden önce uygun yerlerinden parçalar halinde bağlayın. Hem ipin birbirine karışmasına engel olacak hem de yıkaması daha kolay olacaktır.
  2. Yıkama aşamasında mutlaka bir file kullanın. Bazı firmalar satın aldığınızda yanında verir, eğer vermediyse basit bir şekilde file yaparak içine koyabilirsiniz. Burada amaç ipliklerin sağa sola takılmasının önüne geçmektir.
  3. İp perdeler ile birlikte kesinlikle başka çamaşır yıkamayın, gerek boya atması gerekse iplerin sıkışması gibi riskler olacağından dolayı önermiyoruz. Eğer başka bir bilgi verilmediyse 30 derecede yıkayabilirsiniz, ancak sıkma yapmamalısınız.
  4. Yıkama sonrası ip perdenin suyunun sarkmasını bekleyebilirsiniz. Suyu sarkan perdeyi nemli olarak asabilirsiniz. Odayı havalandırarak daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz. İplerden zemine su damlacıkları akacağı için yere suyu emecek veya suyun zemine zarar vermesini önleyecek bir şey koyabilirsiniz.

Son olarak eğer bu işlemler ile uğraşmak istemiyorsanız profesyonel bir firmadan destek alabilirsiniz. Firmamız her çeşit perde sorununuzda destek vermektedir. Bu ister tamirat/tadilat olsun ister perde temizliği olsun. Uzman ekibimizle İstanbulluların hizmetindeyiz. Ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

İp Perdeler Kaç Derecede Yıkanır?

Eğer makinenizin perde yıkama programı yoksa 30 derecede yıkayabilirsiniz. Bir çok çamaşır makinesi üreticileri perdeleri 30 derecede yıkamaya fabrika ayarı olarak girmektedir. Eğer perdeniz çok kirli ise, satıcı tarafından özellikle “yüksek derecede yıkamayın” gibi bir açıklama yapılmadıysa 40 derecede yıkayabilirsiniz.

İp perdeler ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

İp perdemi evde yıkayabilir miyim?

İp perdenizi evde yıkayabilmeniz için bir çamaşır makineniz büyük olmalı, perdeyi rahatça söküp takabilmelisiniz. Karışma ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Çamaşır makineleri ip perdeleri yıkamak için elverişli olmadığı için riskleri olabilmektedir.

İp perde yıkama fiyatı nedir?

İstanbul’un en uygun fiyatları ile perde yıkadığımızı bilmenizi isteriz. İp perde yıkama fiyatı ile ilgili Perde yıkama fiyat listesi sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Balon İp perde nasıl yıkanır?

Balon ip perdeler yıkaması en zor ve karmaşık perde çeşididir. Mutlaka profesyonel destek almanızı öneriyoruz. Karışma durumunda içinden çıkılmaz hale gelebileceği için yıkaması risklidir. Ancak önlemlerini alarak yıkanabilir.

İp perde yıkama filesi nedir?

Genellikle ip perdeler için kullanılan filedir. Perdeyi içine koyduktan sonra ağzı bağlanır ve makinede yıkama işlemi yapılır.

Ayrıca bakınız: tül perdelerinizin nasıl yıkanması gerektiğini öğrenmek için tıklayın: tül perde nasıl yıkanır?