Tül Perde Yıkama

tül perde yıkama

Tül perde yıkama hizmetini firmamız İstanbul Stor Perde Yıkama® yüksek hizmet kalitesi ile profesyonel ve uygun fiyata İstanbul Avrupa yakasında hızlı servis imkanı ile hizmet vermektedir. Firmamız kurumsal kimliği ve İstanbul’un en geniş perde yıkama firması olmakla birlikte müşteriye gerçek değeri veren sayılı firmalardan bir tanesidir. Bu sayfada Uzmanından tül perde yıkama önerileri sunacağız. Gelin tül perdeler nasıl bembeyaz eski görünümüne kavuşuyormuş bakalım:

Beyaz Tül Perde Temizleme Nasıl Yapılır?

Tül perde evimizin en önemli aksesuarları durumundadır. En büyük ihtiyaçlarımızdan biri olmanın yanı sıra perdeler yaşam alanlarımız için oldukça önemlidir. Perde temizliği de son derece önemli ve dikkat gerektiren bir iştir. Çünkü yeterli derecede ve gerektiği gibi yıkanmayan perdelerin görünümü bozulur. Bu konuda profesyonel firmalardan destek almak son derece önemlidir. Eğer evinizde kendi imkanlarınız ile perde yıkıyorsanız, dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

Daha önce perdeler nasıl beyazlatılır adına bir yazı paylaşmıştık. Beyazlatma yöntemleri için ilgili sayfaya ziyaret edebilirsiniz. Ev hanımlarının ev temizliği denilince ilk dikkat ettikleri, halılar, perdeler ve koltuklardır. Özellikle misafir geleceği zaman ayrı bir özen gösterilir tül perdelerin temizliği için. Bembeyaz perdeleri kullanmayı herkes ister ancak özellikle tül perdeleri beyaz tutmak biraz zordur. Tül perdeler yapısı gereği tozu çekerler ve kısa zamanda kirlenirler. En iyi temizleme yöntemi çamaşır makinesinde yıkamaktır. Tül perde yıkama işlemine geçmeden tül perdeler neden kısa zamanda kirlenir kısaca ona bir bakalım:

Tül perdelerin kısa zamanda kirlenmesinin nedenleri!

  • Kalorifer peteğine yakın olması
  • Odada sigara içilmesi
  • Mutfakta ocağa yakın olması
  • Yakınlardaki inşaatın tozu vs.

Bu nedenleri azaltabilirsek özellikle tozlu havalarda pencereyi kapatarak bir nebze perdenin kirlenmesinin önüne geçebiliriz. Perdelerin kirlenme nedenlerine değindikten sonra şimdi tül perdeler en iyi nasıl yıkanır uzman gözüyle bir bakalım:

tül perde yıkama
Tül perde yıkama

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

  • Çamaşır makinesinde perde yıkama programında: günümüzde hemen hemen her makinede perde yıkama programı mevcut. Yoksa bile hassas yıkama programı ile de yıkanabilir. Perde programı seçildikten sonra perdenin kirine göre 30° ile 40° arası tercih edilebilir. Deterjan bölümüne uygun perde deterjanı koyduktan sonra tercihe göre ön yıkama veya normal yıkama seçerek yıkama işlemine geçebilirsiniz.
  • Elde yıkama: bazı nadir perdeler makinede yıkanmaz. Bunu satıcı ürünü saterken özellikle belirtir. Bu tip perdeleri geniş bir kap içinde hassas bir şekilde yıkama yöntemi tercih edilir.
  • Uzman bir perde yıkama firmasından destek alarak: bu seçenekte sizin herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. İlgili firma kornejinden söktüğü perdeyi yıkanmış ütülenmiş bir şekilde adresinize getirmektedir.

Tül perde herkes için önemli olduğundan dolayı evine perde alacak bireyler bazen günlerce haftalarca dolaşarak, piyasa araştırması yaparak hem zevklerine hem de bütçelerine uygun tül perdeyi bulmak için uğraşırlar. Bu yüzden perdelerin temizlenirken, asılırken ve kullanılırken başına bir şey gelmemesi herkesin istediği bir durumdur. Tül perde temizliği oldukça fazla hassasiyet isteyen bir işlemdir. Perde yıkarken doğru deterjanın, yumuşatıcının, temizlik ürününün kullanılmaması, doğru ısıda ve doğru programda yıkanmaması perdenin eski görünmesine neden olabilir. Bu yüzden evimiz için oldukça önemli olan bin bir emek ile satın aldığımız perdelerimizi temizletirken uzman birilerinden yardım almak maddi ve manevi olarak fayda sağlayacaktır.

Tül Perde Yıkamada Uzman Görüşü

Eviniz için oldukça önemli olan tül perdelerinizi, zamanında doğru derecede doğru bir sistem ile yıkayarak size bu konuda en iyi hizmeti vermek için kurulmuş kurumsal bir firmayız. Sizin de evinizin her alanında severek kullandığınız tül perdelerinizin yıkanmaya ihtiyacı varsa biz bu konuda profesyonel ekimiz son teknoloji ürünlerimiz ile size hizmet vermeye hazır. Tül perde yıkamak profesyonellik gerektiren bir yıkama işlemidir. Siz de tül perdelerinizi bize emanet edin, yıkanırken bir şey olur mu korkunuza son verin.

Perdeler kaç derecede yıkanır?

Bir çok çamaşır makinesi perde yıkama programında otomatik olarak 30° seçilidir. İsterseniz perdenizin kirine göre 40° yapabilirsiniz. Ancak bu noktada satıcı farklı bir ısı derecesi söylediyse ona göre yıkamanız daha faydalı olacaktır. Biz genelde 30° öneriyoruz müşterilerimize.

Perdeler hangi programda yıkanır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi günümüzde çamaşır makineleri çok gelişti ve bir çok ürün için evde yıkama yapılabilmektedir. Perdeler için de genelde perde yıkama programı mevcuttur. Ancak bazı modellerde özellikle biraz eski modellerde perde yıkama programı olmayabilir . Bu tür makinelerde hassas giysi programı tercih edilebilir. Ayrıca perdeniz kirli ise ön yıkama programıyla da yıkayabilirsiniz.

Perdeler nasıl beyazlar diye sorarsanız eğer diğer yazımızı incelemenizi öneririz.