Kruvaze Perde Nasıl yıkanır? Uzmanından Öneriler

kruvaze perde yıkama

Kruvaze perdeler ev ortamında dekoru tamamlayan çok harika perdelerdir. Bu yazımızda Kruvaze Perde Yıkama hizmetimiz ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Kruvaze perdeler klasik tül perdelerin yerini almış 2 parçalı sağa ve sola açılan perdelerdir. Sadece dekor olarak kullanılan sabit perdeler olduğu gibi sağa sola açılan aparat yardımıyla toplanan perdeler de vardır.

Kruvaze Perdeler Nasıl Yıkanır?

  • Personelimiz adresinize gelerek perdeyi zarar vermeden yerinden söker ve tesisimize getirir (Firmamız tüm ürünleri makbuz karşılığında almaktadır).
  • Tesisimize getirilen kruvaze perdeler ön kontrolden geçer ve üzerinde, boncuk, halka ve yıkama esnasında zarar görecek aparatlar çıkarılır.
  • Bu işlemden sonra natürel şampuanlar ile yıkama aşamasına geçirilir. Burada dikkat edilecek husus kruvaze perdenin kumaşına göre yıkama işlemi ve şampuanı seçmektir.
  • Yıkama işleminden sonra bol su ile durulanır ve şampuan/deterjan tamamen temizlenir.
  • Daha sonra kuruması için kapalı kurutma odalarımızda kurumaya bırakılır.

Kruvaze perde yıkama hizmeti veren firmamız İstanbul Stor Perde Yıkama® bu hizmetini garantili olarak vermektedir.

Kruvaze perde yıkama

Kruvaze Perdeler Ne Zaman Yıkanmalı?

İstanbul Stor Perde Yıkama ® kruvaze perdelerin yılda 1 kere yıkanmasını tavsiye etmektedir. Perdeler her gün göz önünde olduğu için kirlendikleri kolay anlaşılmaz. Ne zamanki yıkamaya verdiniz ve yerine temiz bir şekilde asıldı ” aa ne kadar da kirliymiş” denilir. Ev ortamının caddeye yakın olması, evin yakınında toz çıkaran bir şantiye veya toprak yol olması gibi etkenler perdenin daha kısa sürede kirlenmesine neden olacak ve yılda 2 kere yıkama ihtiyacı doğacaktır.

Kruvaze Perde Evde Nasıl Yıkanır?

Kruvaze perdelerinizi eğer evinizde yıkayacaksanız makinenizin büyük ve perdenizin makinenin içinde rahat dönebildiğinden emin olmalısınız. Makineye zor sığan bir perde zarar görebilir, sıkma esnasında kapağa fazla sürteceğinden zedelenebilir. Bir de sökme işlemi biraz zahmetli olduğu için sökerken de dikkat etmelisiniz. Perdenin çalışmasını sağlayan halkalara dikkat etmelisiniz.

Dikkat Edilecek Hususlar , Uyarılar:

En sık karşılaştığımız sorunlar, sökme sırasında perdenin hasar görmesi, kumaşın hassas olduğu için makinede yıkama sırasında kumaşın hasar görmesi ve lekelerin çıkmamasıdır. Bu sorunlar sonrası firmamıza ulaşılmakta ve çok basit bir şekilde yıkanması gerekirken daha fazla iş ve emek olarak yansımaktadır. Eğer daha önce kruvaze perde yıkama yapmadıysanız ve kumaşın zedelenme riski olduğunu düşünüyorsanız hiç yıkamaya başlamadan profesyonel destek almanız olacaktır.

Kruvaze Perdeyi Biz Nasıl Yıkıyoruz?

Yıkama merkezimize getirilen perdelerin üzerindeki halka, boncuk vs. alıyoruz ki yıkama aşamasında bir yerlere takılmasın. Daha sonra uygun bir şampuan ile sanayi tip makinemizde yıkamaya alıyoruz. Yıkanan perdeyi kapalı odada kurumaya bırakıyoruz. Kuruma aşamasından sonra kontrol edilerek 24 ile 48 saat içinde ücretsiz servisimiz ile teslimini yapıyoruz.

Kruvaze perde yıkama ve montaj

Kaç Çeşit Kruvaze Perde Vardır?

Kruvaze perdeler iki çeşittir, mekanizmalı kruvaze perde, manuel kruvaze perde. Mekanizmalı perdeler mekanizma yardımı ile sağa ve sola açılarak çalışır. Manuel perdede ise ip yardımı ile elle sağa ve sola açılmaktadır. Mekanizmalı perdelerin fiyatı manuel olana göre daha fazladır. İhtiyaca göre tercihi yapılabilir.

Tavsiyelerimiz:

Perdenin inci, kristal, halka gibi parçaları çıkarılabilir olmalıdır. Bu sebeple kruvaze perde alırken, bu aksesuarların çıkarılabilir olduklarından emin olun. Çıkarılmazsa yıkama esnasında sağa sola takılacağı için kumaşa zarar verebilir. Mutlaka yıkama için profesyonel firma tercih edin.

Eğer evinizde ip perde varsa ip perde nasıl yıkanır? başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.