Katlamalı Perde Yıkama

katlamalı perde yıkama

Katlamalı perdelerin kullanımı bir hayli fazladır. Katlamalı stor perde olarak da adlandırılır. Peki katlamalı perdeler nasıl yıkanır, yıkama aşamasında nelere dikkat edilmelidir? Bu yazımızda katlamalı perde yıkamayı Perde Yıkama Uzmanı gözüyle inceleyeceğiz. Aşağıdaki yazacağımız meşakkatli işler ile uğraşmak istemeyenler ise hemen bize ulaşabilirler:

Katlamalı Perde Nasıl Yıkanır?

katlamalı perde yıkama
Katlamalı perde yıkama

Katlamalı perdeler çok şık görünümde ve kullanımı kolay perdelerdir. Ancak temizlemesi biraz zor diyebiliriz. Özellikle yıllarca güneşte kalan perde, çubuklarını tutan iplerin zayıflaması ile kopmalar olabilir. Bu yüzden bile temizliği için uzman kişiler tercih edilmelidir. Peki nasıl yıkanır?

  • Katlamalı perdeyi yıkamadan önce çubukları çıkarılır. Perdeyi yukarıya çeken ipler en altta düğüm ile bağlıdır. Bu düğümü çözdükten sonra üst mekanizmasından cırt cırtı sökülür ve perde aşağı indirilir.
  • Bu noktada kumaşın cinsine göre yıkama yapılır. Bazı kumaşlar çamaşır makinesinde yıkanırken bazıları yıkanmaz. Bunu perdeyi aldığınız yer zaten size söylemiş olmalıdır.
  • Yıkama sonrası perde yüksek bir askıya asılır ve kuruması sağlanır. Bazı kumaşlar ütü isterken bazıları istemez. Gerekirse ütü yapabilirsiniz. Bunu da satın adlığınız perde firması size söylemiş olmalıdır.
  • Yıkama işlemi bittikten sonra montaj işlemine geçilir.
  • Sökerken yapılan işlemin bu sefer tersi yapılır. Önce cırt cırt yerine tam olarak yapıştırılır. Ardından perdeyi çeken ip en aşağıdan düğüm yapılır. tüm iplerin eşit seviyede olduğundan emin olunur.
  • Son olarak çubuklar yerlerine takılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Perde Yıkama Uzmanı Tavsiyesi:

Eğer katlamalı perdenin kumaşı hakkında bilgi sahibi değilseniz mutlaka uzmandan destek alın. Firmamız katlamalı (stor) perde yıkama hizmetini garantimiz altında yapmaktadır. Ücretsiz teklif alabilirsiniz.

Katlamalı Perde Temizliği!

Katlamalı perdenin temizliği klasik perdelere göre daha zahmetlidir. Genelde kullanıcılar yılda en az bir iki kere normal perdeyi yıkarken, katlamalı perdeleri daha uzun sürede yıkamaktadır. Bunun nedeni de perdenin yıkama zahmetinden kaynaklanıyor olmasıdır.

Perdenin temizliği için aslında çok fazla yapılacak işlem yoktur. En iyi temizlik yıkama işlemidir. Bunun haricinde elektrikli süpürgenin geniş ucunu takarak dikkatli bir şekilde perde üzerindeki tozları alabilirsiniz.

Firmamız ücretsiz servisi ile katlamalı perde yıkama hizmeti vermektedir. Bir telefonla bize ulaşabilir. Zahmetsiz bir şekilde perdenizin yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer ip perdeniz varsa ip perde nasıl yıkanır? yazımızı okumak isteyebilirsiniz. Ayrıca blackout perde yıkama makalemizi de incelemenizi öneririz.