Dikey Perde Yıkama

Dikey perde yıkama hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Firmamız İstanbul Stor Perde Yıkama ® her çeşit perdede olduğu gibi Dikey Perdelerin yıkanmasında da profesyonel hizmet vermektedir. Bu sayfada sizlere dikey perde nasıl yıkanır uzman gözüyle anlatmaya çalışacağız.

Dikey perdeler klasik güneşlik veya tül perde gibi sökülüp direkt makinede yıkanmaz. Yıkama işlemine geçmeden önce perdenin kumaşı makinede yıkanmaya uygun mu değil mi onu tespit etmek gerekir, dedikten sonra gelin dikey perde nasıl yıkanırmış bakalım:

Dikey Perde Nasıl Yıkanır?

yıkanmış dikey perde resmi
Dikey perde yıkama

Dikey perdenizin kumaşının evde yıkamaya ve çamaşır makinesinde yıkamaya uygun olduğunu farz ederek yıkama işlemine geçebiliriz:

  • Dikey perdeyi mekanizmasından dikkatli bir şekilde kırıştırmadan sökün.
  • Bir torba içine yine kırışmasına engel olarak düzgün bir şekilde koyun.
  • Torbanın içinde dağılmaması için gruplar halinde bağlayabilirsiniz.
  • Makinenizin tül yıkama programında uygun deterjan ile yıkama işlemini yapın.
  • Yıkandıktan sonra direkt perdeyi mekanizmasına asabilirsiniz.

Her çeşit perdede olduğu gibi dikey perdelerin yıkanması da firmamızda garanti altındadır. Dikey perdelerin en büyük sıkıntısı yerlerinden sökülmesi ve taşıma sırasında oluşacak hasarlardır. Bunu önlemek için profesyonel destek almanızı önemle hatırlatırız. Bu zahmete girmek istemeyenler için şu numaradan bize ulaşabilirler:

Dikey perde yıkama için öncelikle ekipmanınız ve yıkama yeriniz tam olmalıdır. Geniş bir zemin, yumuşak uçlu fırça ve dikey perdenin kumaşına zarar vermeyecek natürel şampuan veya deterjan hazır olmalıdır. Öncelikle zemin iyi bir şekilde temizlenmelidir ve pürüz olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz ki dikey perdenin kumaşı zarar görmesin. Zemin ıslatılarak dikey perdeler tek tek serilir. Deterjan ile yumuşak hareketler ile dikey perde fırça yardımıyla fırçalanır. Bu işlem dikey perdenin her yaprağının iki tarafı için de uygulanır. yıkama işleminden sonra perdelerin yaprakları yüksek bir yere asılarak bol su ile durulaması yapılır.

Dikey perde resmi
Dikey perde resmi