Stor Perde Yıkama Sektörü

Stor Perde Yıkama Blog Sayfası

Stor perde yıkama sektörü son 7-8 yılda hızla artmış ve bir çok kişi bu sektörden ekmek yemeye başlamıştır. Bu sayfada Stor perde yıkama sektörü ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Stor perde dekor açısından önemli bir yer tutan perde çeşididir. Mutfaklarda, salon ve oturma odalarında sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kullanımı çok kolay olmasına rağmen temizliği hiç de kolay değildir. Ev ortamında kısmi olarak temizlense de tam anlamıyla temizlemek için iyi bir stor perde yıkamacıdan destek almakta fayda vardır.

Uzun yıllardan beri stor perde kullanılmaktadır. 2000’li yıllar öncesinde stor kullanımı az iken, 2000’li yıllardan sonra stor kullanımı hızla artmış ve stor temizliği de paralel olarak önemini artırmıştır. Stor perdenin yıkanması için özel ekipman ve makan olması gerekir. Haliyle stor perde kullanan kişiler yıkatmak için dışarıdan firma çağırmaktadır. Stor kullanımının artmasıyla stor perde yıkamacılar da hızla artmıştır. Özellikle son 7-8 yılda temizlik sektöründeki bir çok kişi stor perde yıkamaya da başlamıştır(halı yıkamacılar, koltuk yıkamacılar, kuru temizlemeciler …).

Hal böyle olunca stor perde yıkama sektörü oluşmuştur. Ancak bu işi layıkıyla yapan, stor perdeye zarar vermeden kirlerden temizleyen çok az firma vardır. Bir çok kişi bu sektörde iyi para var diye girerek, amatörce iş yapmakta ve storu temizlemeyi bırakın storlara zarar bile vermektedir. Bu konuda tüketicinin uyanık olması ve storları teslim edeceği firmayı iyi seçmesi gerekir ki, storları tam olarak temizlenmiş ve sapa sağlam teslim edilmiş olsun.

İstanbul’da Stor Perde yıkama Sektörü

Mega kent İstanbul’da stor perde yıkama sektörü en hızlı gelişen ilimizdir. İstanbul’u Ankara ve İzmir olarak nüfus yoğunluğuna göre yoğun olan illerimiz takip etmektedir. İstanbul’da sadece stor perde yıkama yapan çok az firma vardır. Toplasan bir elin parmakların sayısını geçmez desek büyük ihtimal yanılmayız. İyi para getirisi olduğu düşüncesi ile bir çok kişi bu işi ek gelir olarak görmekte ve maalesef zararlı çıkmaktadır.

Firmamız İstanbul Stor Perde Yıkama ® il geneline profesyonel perde yıkama, stor tamiri ve stor imalatı ile satışını yapmaktadır. Güvenle perdelerinizi firmamıza teslim edebilirsiniz. Storları gözümüz gibi bakacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın.